Pisania można się nauczyć...

... oczywiście jeśli ma się odrobinę talentu. Chociaż patrząc na współczesny rynek wydawniczy i bez talentu da się osiągnąć status profesjonalnego pisarza.  Co trzeba umieć, aby pisać dobre książki? 

CZYTAJ DALEJ

Zaczynamy od selekcji materiału

Wiele początkujących autorek opisuje wszystko. To tak, jakby zabrać na wakacje całą szafę. Czytelnik jest jak gość w twoim domu. Kazałabyś mu przebijać się przez stertę ubrań?

CZYTAJ DALEJ

Sceny zamiast narracji

Książka nie powstaje na papierze, ale w wyobraźni czytelnika. Zamiast pisać o wewnętrznych przeżyciach bohatera, stwórz porywającą scenę, które uruchomi wyobraźnie czytelnika.

CZYTAJ DALEJ

Jak napisać dialog?

Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego. Dialogi wypełniają książkę, ale mogą zabić postaci, które kreujemy. Jest prosty sposób na to, by sprawdzić, czy nasz dialog jest drewniany, czy niesie tekst.

CZYTAJ DALEJ

O czym nie pisać

Wielu autorów pisze o sobie, swoich przeżyciach, wewnętrznych zmaganiach itp., itd. Każdy z nas ma problemy. Załatwianie własnych spraw na papierze to najkrótsza droga do pisarskiej katastrofy.

CZYTAJ DALEJ

Prawda czasu, prawda ekranu

Często słyszę od kursantek: chcę, żeby moi bohaterowi byli prawdziwi. Ale jak to zrobić? Jak ulepić postać, która nie nudzi i nadaje opowieści autentyzmu?

CZYTAJ DALEJ

Ćwiczenia z pisania

Czas wziąć długopis do ręki i zmierzyć się z konkretnymi wyzwaniami pisarskimi. Spokojnie. Wszystko wyjaśnię. Po przerobieniu pięciu zadań będziesz gotowa do napisania własnej książki!

 CENTRUM KREOWANIA PRZYSZŁOŚCI AGNIESZKA ŚWIĄTKOWSKA-SYBIDŁO

 ul. Świeradowska 8/9, 50-559, Wrocław, Polska

NIP 9970145502, REGON 386950136

mail: piotr@nakarmgoryla.pl, tel. 793 115 361